17 Haziran 2014 Salı

Bir "Kedicik" Diktim :)

Herkese Merhaba;

Bütün her şey Pinterest'in suçu :) O Pinterest yok mu o Pinterest beni benden alıyor. Hangi birine bakacağımı şaşırıyorum paylaşımların. Hepsi de yapılacaklar listesine ekleniyor ama öylece duruyor :(Bu kediciği oradan bulup kaydetmiştim. Ama maalesef kaydettiğim siteyi yazmayı unutmuşum. Sahibinden özür dilerim.

Yapımı bir çok projeye oranla daha kolay. Belki sizde yapmak istersiniz diye yapım aşamalarını da çektim. Umarım bir faydam olur :)


Öncelikle kalıbımızı kesip, kumaş üzerine yerleştiriyoruz ve çiziyoruz.


daha sonra çizmiş olduğumuz yerlerden dikişini yapıyoruz. Ben makinede diktim. Dilerseniz elde de dikebilirsiniz.


Burada en önemli işlemlerden biri sanırım bu. Dikiş dilinde sanırım çıtlatma olarak geçiyor. Bu işlemi yapmazsanız çevirdiğinizde kenarlar, kıvrım yerleri büzüşüyor ve kumaşı çekiyor. 


Tüm bu işlemler bittikten sonra güzelce çevirip ütülüyoruz ve sonra içlerini dolduruyoruz. Ben boncuk elyaf ile doldurdum.


Önce kuyruğu ile bir bacak parçasını birleştirdim. 


Sonra iki bacağı birbirine diktim. Benim için en zor kısım bu birleştirme kısmıydı. Elimde dikerek birleştirdim. Birleştirirken sanki ufak bir dikdörtgen çiziyormuş gibi düşünün o şekilde aralarından dikin. bir ucundan dikerseniz o dikilen kısım toplanabilir. dikdörtgen gibi diktiğimiz için daha düzgün duruyor kedicik.
En son olarak yüzü için göz, burun ve bıyık detaylarını hazırlıyoruz. ben keçeden yaptım gözlerini ve burnunu. Bıyıklarını ise saman ip gibi bir şeyden yaptım. Ve son olarak süsünü de ekledim :)


Dilerseniz, içerisine kum doldurarak kapı tutacağı olarak da kullanabilirsiniz.Umarım anlatabilmişimdir ve umarım beğenmişsinizdir.

Herkese kucak dolusu sevgiler,

Şablonları da burada; Şablonda ön ve arka bacaklarını ayrı ayrı vermiş. Ben daha yuvarlak olan bacak detayını arkası olarak düşündüm, diğerini ön.

Şablonları A4 kağıda çıktı aldım. Boyutum A4 kağıt yani.

Bunlarda orjinal olan kedicikler.
Benzemiş mi ki benimki?? :) :)


Pin It!

4 yorum:

 1. ellerine sağlık çok şeker olmuş.
  benimde sırasını bekleyenler arasında bu kedicik:)) kuyruğu sarkanlardan onkolojide yatan minikler için dikmiştim hangi şekle girseler sonuç süper:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Hanım çok teşekkür ederim. Siz ne kadar güzel bir vesile için dikmişsiniz, ne mutlu size ve o kediciklere sahip olan miniklere. Ellerinize ve o kocaman yüreğinize sağlık. Kucak dolusu sevgiler,

   Sil
 2. kalıplarıyla birlikte yayınlamanız çok güzel,ellerinize sağlık sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilek Hanım;
   çok çok teşekkür ederim. Belki bir faydam dokunur dedim :) :) Kucak dolusu sevgiler,

   Sil

Fikriniz Benim için Önemli !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...